13.04.2010 Rotasoft'tan yeni ürün: Türkiye'nin Twitter gündemi, en popüler twitler, en popüler konular www.twitturk.com 'da

07.10.2009 Rotasoft CEBIT Fuarında ürünlerini tanıttı..

ARota projesi Artırılmış Gerçeklik (AG) tabanlı bir yazılım geliştirme arayüzü oluşturarak bunun üzerinde AG kitapları üretmeyi hedeflemektedir. 2007 yılında başlayan ve Tübitak 1501 sanayi Ar-Ge destekleri kapsamında desteklenen proje 2009 yılında tamamlanmıştır. Proje sonucunda dünyanın ilk ticari AG kitapları tamamen yerli mühendisler ve yerli kaynaklarla üretilmiş, tüm dünyadan önce Türkiye'de 'Canlı Kitap' ve 'Canlı Masal' markaları ile piyasaya sürülmüştür.


Projenin amacı, infrared kameralar kullanarak ortam ışığından ve şartlarından bağımsız bir Artırılmış Gerçeklik sistemi geliştirmektir. InRedAR projesi, Tübitak 1507 kobi Ar-Ge destekleme programı tarafından desteklenmektedir. Proje sonucunda Artırılmış Gerçeklik yöntemlerinde kullanılan görüntü işleme tekniklerinin azaltılarak performansı yüksek AG kütüphanesi geliştirmek hedeflenmektedir. 2009 yılında başlayan projenin 2011 yılında tamamlanması hedeflenmektedir.